YOIOMI Headlines. Nasz 1-szy font.

YOIOMI Headlines banner. YOIOMI Studio 2020.
YOIOMI Headlines banner. YOIOMI Studio 2020.

Geneza YOIOMI Headlines

Wkraczając w rok 2020 zapewne nikt nie spodziewał się tak wielu niespodzianek. Rzeczywistość zmieniła się na naszych oczach w sposób tak radykalny, że zaparło nam dech i zakryliśmy twarze z wrażenia, aby szczęki nam nie opadły za blisko podłogi. Wiele rzeczy radykalnie przystopowało. Schowaliśmy się w domach w oczekiwaniu na koniec medialnej burzy przypatrując się chaotycznemu projektowaniu nowej rzeczywistości na miarę science non-fiction.

YOIOMI Typeface vs pandemic.
Rok 2020 przynosi wielki niepokój. Czas wytoczyć pismo.

Sztuka riposty 

Co w takim wypadku robić? Człowiek obezwładniony fizycznie czuje się tak bezsilny? Trzeba by wytoczyć jakieś pismo! Jednak może przy okazji nadarza się okazja, aby je w końcu zaprojektować? Przecież pismo potrafi wpłynąć na tak wiele rzeczy! Potrafi zmienić postrzeganie i ciąg zdarzeń. Za pomocą pisma w końcu nadchodziły do nas informacje o tych wszystkich rewelacjach świata. Zatem do dzieła! Na podobieństwo stylu Ju-jitsu wykorzystamy siłę oponenta. Odpowiemy naszą własną sygnalizacją!

YOIOMI Headlines font Title Case
YOIOMI Headlines font Title Case

Pomocne ograniczenia

Gdzieś pomiędzy projektami, które mimo wszystko toczyły się do przodu, a z pomocą masek w programach graficznych osiągały wygląd odpowiedni do wyjścia poza komputer na światło dzienne, znaleźliśmy czas na projektowanie własnego kroju pisma. Podstawą i punktem wyjścia stał się zaczyn w postaci liter zaprojektowanych podczas kreowania naszego własnego logotypu. Modułami jakimi posłużyliśmy się przy budowaniu znaku były kółko i kreska, czyli coś na podobieństwo zera i jedynki. Na takich prostych fundamentach kroiliśmy również nasze pismo.

YOIOMI Headlines font Title Case
YOIOMI Headlines font Title Case

Efekt YOIOMI

Udało się w ten sposób stworzyć jedną odmianę startową. Oryginalny krój do nagłówków dedykowany naszej identyfikacji wizualnej. Bardzo pomocnym narzędziem, które rekomendujemy dla wygodnego i intuicyjnego budowania fontu, okazał się niezwykle sprawny dodatek do Adobe Illustratora fontself.

https://www.fontself.com

Jest to bardzo przyjazny środowisku Adobe dodatek, który za pomocą drag & dropa potrafi pomagać budować font krok po kroku i glif po glifie.

Sprawdźcie zresztą sami.

https://www.fontself.com/blog/design-a-color-font-with-illustrator-fontself-in-one-afternoon

YOIOMI Headlines font Numbers and Special Glyphs

Świetlana przyszłość 

Mamy nadzieję rozwijać nasz projekt i w końcu stworzyć rodzinę dobrze rozwiniętych odmian fontów, aby wyjść do użytkowników z czymś pożytecznym i przede wszystkim eleganckim.

YOIOMI Headlines font Poster 2020
YOIOMI Headlines font Poster 2020

Mamy również nadzieję, że to tylko początek projektu powstawał podczas wielkiego wybuchu, a reszta przebiegnie w dużo spokojniejszej atmosferze wspierającej naszą staranność i kreatywność.

Podoba Ci się nasza percepcja w projektowaniu? Może jest coś co moglibyśmy dla Ciebie przygotować?
Zostaw do siebie kontakt, odezwiemy się jeszcze dziś!

Powiązane posty