Employer Branding w praktyce

Fot. Natalia Zięba

Pojęcie budowania wizerunku marki pracodawcy, czyli Empolyer Branding znany jest w naszej i nie tylko naszej branży bardzo dobrze. Czy każdy pracodawca wie, jak wykorzystać Empolyer Branding skutecznie i tak, aby przyciągnąć potencjalnych kandydatów, a także utrzymywać dobrą relację z obecnymi i byłymi pracownikami? 

Przykład możemy czerpać z najlepszych. Firma Deloitte wiele lat temu przygotowała interaktywne wideo rekrutacyjne dla potencjalnych kandydatów firmy, mające delikatną nutką nutkę grywalizacji. Użytkownik przechodził w nim przez dość niestandardowy dzień pracy i musiał podejmować decyzje, od których zależała jego posada.

Dzięki takiej formie w ciekawy sposób poznawał wartości wyznawane przez firmę i jej pracowników (http://www.raptmedia.com/customers/deloitte/), jak się domyślacie taka forma odbiła się dużym echem nie tylko wśród kandydatów. 

Good practices manual.

Strategia Google, jednego z liderów w tej dziedzinie opiera się na wizerunku firmy dynamicznej, w której wiele można zdziałać, a przy tym ich komunikacja prowadzona jest tak, byśmy nawet przez chwilę nie pomyśleli, że to światowy gigant informatyczny.

Google dba o swoich pracowników już od momentu rekrutacji. Dla przykładu, każdy kandydat ma szansę porozmawiać z członkami zespołów i podpytać o nurtujące tematy w formie ankiety. Oczywiście Google mierzy wysoko i ma na swoim koncie również hollywoodzką produkcję skierowaną do kandydatów (z Vince’em Vaughnem i Owenem Wilsonem w rolach głównych), w której ukazana jest dobrze filozofia marki i jej kultura. 

Google dba o swoich pracowników już od momentu rekrutacji. Dla przykładu, każdy kandydat ma szansę porozmawiać z członkami zespołów i podpytać o nurtujące tematy w formie ankiety.

Oglądaliście The Internship? Najwięksi mogą pozwolić sobie na wyprodukowanie hollywoodzkiej komedii w gwiazdorskiej obsadzie 🙂 Fot. materiały prasowe

W wielu korporacjach przykłady dobrego employer brandingu można mnożyć. Na wiele z tych pomysłów trzeba przeznaczyć spory budżet.
Co jeżeli nasza firma jest mała, a wciąż chcemy dobrze zaprezentować się nowemu pracownikowi.

Jednym z podstawowych elementów strategii wielkich, jak i mniejszych firm są z pewnością Welcome Package, czyli powitalne prezenty czekają na nowego pracownika w pierwszym dniu jego pracy. Jeden z przykładów znajduje się na naszym rodzimym podwórku. Eagle Eye Staffing Solution przygotowało szereg gadżetów potrzebnym rekruterom już od pierwszego dnia ich pracy. 

Fot. materiały własne

Taki Welcome Pack ma uprzyjemnić rekruterom pierwsze tygodnie ich pracy, które przecież często bywają trudne (wdrożenie, zapoznanie z organizacją pracy), jak i powiedzieć więcej o kulturze i filozofii organizacji, w której się znajduję. 

Welcome pack ma jeszcze jedno ważne zadanie, ma w imieniu całej firmy powiedzieć nowemu członkowi zespołu: “Cieszymy się, że jesteś z nami”.

Welcome pack dla pracowników Eagle Eye. Przykład dobrego Employer Brandingu
Fot. Natalia Zięba

Szukasz firmy, która zaprojektuje gadżety dla pracowników i która je wykona? Nasze studio przygotuje dla Ciebie całą gamę materiałów.
U nas wykonasz wszystko, od pomysłu po realizację. Napisz i zapytaj o wycenę.

1Planujesz przygotowanie komunikacji lub kampanii dla swojej marki?
2Zostaw do siebie kontakt, odezwiemy się jeszcze dziś!

Powiązane posty